P4SMF17A
Mfr.Part #
P4SMF17A
Datasheet
P4SMF17A
Description
17V,400WPACKAGE SOD-123FL TRANSI
Stock
2578
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
14.5A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
400W
Voltage - Breakdown (Min) :
18.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
27.6V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
17V